Strona główna

czwartek, 13 marca 2014

WHEELER DEALERS

zdjęcie pochodzi z tej strony

"Fani czterech kółek"
Program motoryzacyjny

Dzisiaj z innej beczki. A co - kobieta zmienną jest :)

To co, że kobieta, to co, że nie ma prawa jazdy, to co, że nie zna się kompletnie na motoryzacji, to co, że krzyczy na męża, który buszuje na różnych stronach internetowych poświęconych samochodom. Jestem kobietą i nic co interesujące nie jest mi obce:)

Wheeler Dealers (czyli Fani czterech kółek) jest to brytyjski program motoryzacyjny (uwielbiam ten akcent). Prowadzi go dwóch bardzo sympatycznych fanatyków klasycznych samochodów. Mike ma za zadanie wynaleźć klasyczne auto, kupić go po atrakcyjnej cenie, pilnowanie budżetu, kupowanie potrzebnych części to też jego zadanie a na koniec odcinka sprzedaje odnowione autko z zyskiem. Ed natomiast jest mechanikiem samochodowym, który (moim skromnym zdaniem) potrafi zrobić wszystko (zupełnie jak mój mąż). Budżet odcinka jest ograniczony ale waha się od 1000 do 15000 funtów.
Zazwyczaj Mike sprzedaje z zyskiem auto (liczona jest początkowa cena auta, ceny zakupionych części i lakierowanie a praca Eda jest darmowa tzn. nie jest wliczana w koszta) Zazwyczaj udaje mu się zyskać kilkaset funtów ale nie zawsze, kilka razy zdarzyły się straty.

W programie przedstawiana jest historia danego auta, poszukiwania w miarę utrzymanego modelu, zakup i nareszcie to co lubię najbardziej - prace remontowe, od lakierowania aż do ... no właśnie nie wiem czego bo tak mało się na tym znam ale robi tam wszystko dosłownie. Najlepsze jest to, że naprawiając dana rzecz opisuje ją i daje praktyczne rady jak co robić. Oczywiście tylko mechanik jest w stanie zrozumieć co on mówi ale mimo to uwielbiam ten program bo bardzo mi się podoba jak powstaje coś pięknego z takiego powiedzmy sobie wprost - mało wyjściowego wehikułu.
Samochody, które poddawane są czarodziejskim zabiegom Eda to klasyki motoryzacji takie jak: Porsche 924, Austin Mini, Buggy, Jaguar XJS, BMW M5 i wiele innych wspaniałych aut. Uwaga! Uwaga! w 10 serii, która będzie już od 21 marca Panowie zajmą się naszą poczciwą Syrenką!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za każdy komentarz przesyłam promienny uśmiech