Strona główna

piątek, 7 marca 2014

"TRIUMF OWIEC" Leonie Swann

zdjęcie pochodzi z tej strony

Leonie Swann
"Triumf owiec"
Wydawnictwo "AMBER"
ilość stron: 463


UWAGA SPOILER!


Tak oto znowu spotykamy się z sympatycznym stadem i jego pasterką Rebeką. Owieczki zostawiły za sobą piękne zielone irlandzkie pastwisko i wybrały się w długo oczekiwaną podróż do Europy. Stado trafia do Francji. Przeprowadzka oprócz plusów ma też swoje minusy - ludzie mówiący w dziwnym języku ("skrzeczący"), bliskie sąsiedztwo starego zamczyska (które było kiedyś szpitalem dla chorych psychicznie), tajemniczy potwór Garou oraz ... kozy nowe sąsiadki naszych bohaterek. Owieczki oczywiście postanawiają przeprowadzić własne śledztwo mające na celu zidentyfikowanie tajemniczego Garou. Ufff, zapowiada się wspaniale? Tak jest w rzeczy samej!

Moja opinia:

Książka nie rozczarowała mnie w najmniejszym stopniu. Nasze wspaniałe owieczki nie straciły nic ze swojej mądrości w odbieraniu świata i ocenianiu ludzi.
Wystarczy przeczytać poniższe cytaty - mówią same za siebie: ta książka jest warta przeczytania.

cytaty:

"- Tylko Megara głosowała za Madame Fronsac? - zapytała Panna Maple - A pomimo tego... - Megara miała najwięcej głosów - wyjaśniła Amaltea. - Każdy ma tyle głosów, ile chce. Tak jest sprawiedliwie. Kto zna największą liczbę, ten jest najmądrzejszy. Ten powinien decydować. - Jaka była największa liczba? - Zielona - powiedziała Amaltea. - Zieleń to nie jest liczba - odparła Wrzosowata. - Zieleń to tak wielka liczba, że do tej pory nikt jeszcze o niej nie słyszał! - No to może Błękit jest jeszcze większą liczbą? - zapytała Wrzosowata. Oczy jej błyszczały. - Penelopa też tak mówiła. - I co? - Rozstrzygnęłyśmy to pod drzewem za pomocą rogów. Zawsze tak u nas jest. Mówimy o tym "demokracja". Proste, co? "

"-Co jedna koza może zrobić wilkowi? -Może mu śmierdzieć."

"- A co, jeśli będzie padał śnieg? - spytał Ramzes. - Nie będzie padał śnieg - zapewnił Otello. - A co, jeśli nie znajdziemy Chmurki? - zapytała Bystra. - Znajdziemy Chmurkę - stwierdził Otello zdecydowanie. Owce spojrzały na niego z uznaniem. Pomyślał o wszystkim."

moja ocena:
6+/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za każdy komentarz przesyłam promienny uśmiech