Strona główna

niedziela, 8 maja 2016

Piękna Szczawnica

W tym roku na majówkę wybraliśmy się troszkę wcześniej do przepięknej miejscowości jaką jest bez wątpienia Szczawnica. Mimo tego, że pogoda była w kratkę udało nam się każdego dnia coś ciekawego zobaczyć i przemierzyć niezliczoną ilość kilometrów. Było wspaniale a brak turystów potęgował nasz zachwyt. Szczawnica jest chyba pierwszą miejscowością tak przepięknie przygotowaną pod turystów w jakiej mieliśmy możliwość wypoczywać. Promenada z ławeczkami, mosty, atrakcje turystyczne, fontanny i niezliczona ilość miejsc przygotowana do zasadzenia kwiatów. Już nie możemy się doczekać kiedy pojedziemy tam latem aby zobaczyć jak wszystko kwitnie, spłynąć Dunajcem i wygrzać się na słoneczku nad brzegiem Grajcarka. 
Polecam bardzo mocno Szczawnicę na wypoczynek czy to latem czy zimą. My na pewno tam wrócimy!

Pobiliśmy rekord świata! Ponad 318 metrów przepysznej szarlotki!Słoneczko świeci ale bez czapki ani rusz!Przełom Dunajca. Czyż nie jest pięknie?Piter dał się namówić na wspólne zdjęcie.

Przepiękna trasa przygotowana pod rowery zaprowadziła nas wprost do Czerwonego Klasztoru na Słowacji.

Czas na odpoczynek.
Prawda, że piękny?... Dunajec oczywiście :)W tym dniu pogodę mieliśmy jak na zamówienie. Słoneczko nas nie opuszczało ani na chwilkę.


Romantyczny ten Dunajec :)

Bo ileż można się uśmiechać do zdjęć?! Palenica

Palenica
Sami na Palenicy
No tak wjechaliśmy kolejką, ale latem wejdziemy sami :)Codziennie odwiedzaliśmy pijalnię wód mineralnych. Piter wybrał Józefa a ja Magdalenę. Zdecydowanie Józef lepszy:)
Schronisko pod Berśnikiem. To studiowanie mapy na nic się zdało bo po zejściu do miasta okazało się, że zboczyliśmy ze szlaku

Zamek w Czorsztynie. Właściciel chroni wejścia na posesję :)
1 komentarz:

  1. superowo: rowerowo, dunajcowo, pogodowo, szarlotkowo, czapkowo, Piterowo i Olkowo

    OdpowiedzUsuń

Za każdy komentarz przesyłam promienny uśmiech