Strona główna

poniedziałek, 23 maja 2016

"ZANIM SIĘ POJAWIŁEŚ" Jojo Moyes

Jojo Moyes
"Zanim się pojawiłeś"
Wydawnictwo
ilość stron:

"Ehhh jakieś romansidło i tyle. Szybko się z nim rozprawię i wracam do porządnych powieści i kryminałów."  Ależ się myliłam wypowiadając jakże krzywdzące słowa. Pani Jojo Moyes jest Pani Wielka!

Lou Clark to dwudziestosześcioletnia dziewczyna, która dużo wie, a chociażby to, że uwielbia swoją pracę w kawiarni o rewelacyjnej nazwie "Bułka z masłem" i wie, że coraz bardziej rozmija się ze swoim chłopakiem, który dostał bzika na punkcie treningów, diet, siłowni, zgrupowań itp.
Nie wie natomiast jednego - że lada dzień będzie musiała pożegnać się ze swoją ukochaną kawiarnią i stanąć w obliczu bezrobocia. Znajdzie pracę, ale tego też jeszcze nie wie, u bogatej rodziny jako opiekunka dla ich sparaliżowanego syna, niegdyś aktywnego bankiera.
Will Traynor - owy sparaliżowany młodzieniec, wie że wypadek przekreślił jego plany na przyszłość, wie że stracił sens życia i wie że nic nie jest w stanie powrócić mu radości i uśmiechu. Nie wie jednak, że za sprawą pewnej dziewczyny jego życie wywróci się do góry nogami...


"Człowiek ma tylko jedno życie. I właściwie ma obowiązek wykorzystać je najlepiej, jak się da."
 
Moja opinia: 

Wiem, że wstępny opis brzmi troszkę smętnie i wydawać by się mogło, że książka jest pełna bólu, cierpienia, łez i beznadziei. No nic bardziej mylnego! Autorka skupia się na relacja międzyludzkich i daje powody do głębokich przemyśleń na temat sensu obecności drugiego człowieka w naszym życiu. Każdy z nas powinien mieć kogoś bliskiego to jasne ale niekiedy gubimy się w tym po co właściwie nam ta osoba. Historia miłosna, nie powiem,że nie ale nie sposób jej nazwać romansem o co to to nie! Książka także we wspaniały sposób opisuje przyjaźń, uczucia, miłość, strach... W tej opowieści znajdziemy chwilę zadumy, refleksji, przeczytamy historię, dzięki której nie raz na naszych twarzach zagości uśmiech a czasem w kąciku oka pojawi się łza. Ale takie jest przecież nasze całe życie - słodko-gorzkie gdzie śmiech przeplata się ze łzami.
Poruszająca historia to jest niewątpliwie ale dająca nadzieję i niosąca przesłanie dla wszystkich.
Polecam bardziej płci pięknej na wolny wieczór.


moja ocena:
●●●
7/10
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za każdy komentarz przesyłam promienny uśmiech