Strona główna

sobota, 21 marca 2015

"BRAMY RAJU" Virginia C. Andrews

Virginia C. Andrews
"Bramy raju"
Wydawnictwo: "Prószyński i S-ka"
ilość stron: 503

UWAGA SPOILER!

Część I - "Rodzina Casteel"
Część II - "Mroczny Anioł"
Część III - "Upadłe serca"


PYCHA! Zarówno soczek jak i książka :) mniam...

Przez trzy poprzednie części sagi o Rodzinie Casteel obserwowaliśmy życie Heaven Leigh. Teraz rolę narratora przejęła jej osiemnastoletnia córka - Annie.
Nareszcie wszystko wydaje się być w porządku a demony przeszłoścy Heaven nareszcie ją opuściły. Jest szczśliwa u boku kochanego męża Logana i przy ukochanej córce. Jej pozycja w miasteczku też się poprawiła i spełnia się zawodowo w fabryce zabawek. Życie - sielanka. Niestety już na początku książki Heaven wraz z Loganem giną w tragicznym wypadku samochodowym. Teraz jej córka Annie musi uporać się z życiem bez rodziców, rzucona na głęboką wodę całkiem sama. Annie trafia pod opiekę Tony`ego Tatterotona. Wydaje się, że historia zatacza koło.... Jak dziewczyna poradzi sobie z tajemnicami, które otaczają ją zewsząd i demonami przeszłości rodziców?

Moja opinia:

No opłacało się czekać na kolejną książkę przygód Casteelów... Jak dla mnie rewelacja. Przeczytałam w jeden dzień bo nie sposób się od niej oderwać - zaufajcie. Własnie za to kocham książki Pani Andrews, za to, że nie można się od nich oderwać i czyta się z wypiekami na twarzy. 
Mimo zmiany narratora czytało się rewelacyjnie - chociaż nie powiem, na początku tęskniłam za narracją Heaven - w końcu przez te trzy poprzednie części zdążyłam się z nią zżyć. Szybko się jednak przyzwyczaiłam i Annie też zyskała moją sympatię. Annie opowiada w bardzo podobny sposób do Heaven ale w niczym innym jej nie przypomina i bardzo dobrze, przecież to zupełnie inna osoba. W notce z tyłu książki jest zdradzone o wiele więcej jednak dobrze zrobiłam, że nie czytałam wcześniej. Jak dla mnie radością jest samo odkrywanie przygód bohaterów i dlatego też nie będę więcej zdradzała. 
Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu, który jak obiecuje Wydawnictwo, ukaże się niebawem. 

moja ocena:
nie może być inaczej - 6/6
 

3 komentarze:

 1. Póki, co pomału gromadzę serię na swojej półce... przeczytam jak ostatnia książka dołączy do cyklu... :) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje odczucie - trzy pierwsze tomy tej serii były wciągające, nie mogłam się oderwać od czytania. Czwarta część jest...nudna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście spotkałam się z takimi opiniami ;) mnie jakoś przypadło do gustu :)

   Usuń

Za każdy komentarz przesyłam promienny uśmiech