Strona główna

poniedziałek, 24 lutego 2014

"LINIA ŻYCIA" Jodi Picoult

zdjęcie pochodzi z tej strony

Jodi Picoult
"Linia życia"
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
ilość stron: 544

To moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki ale na pewno nie ostatnie. Wspaniała historia.


Bohaterką powieści jest utalentowana plastycznie dziewczyna imieniem Peige, która w wieku zaledwie 5 lat zostaje sama z ojcem. Matka Peige, po której dziewczynce zostaje zaledwie garstka wspomnień, opuszcza ją uciekając z domu. Marzeniem dziewczyny jest szkoła plastyczna, jednakże w wyniku różanych zdarzeń losowych Peige wychodzi za mąż za przystojnego lekarza, z którym wkrótce potem ma syna Maxa.
Prawdziwy dom, mąż i syn sprawiają, że dziewczyna nie może odnaleźć się w swojej nowej rzeczywistości. Wychowująca się bez matki Peige coraz bardziej wątpi czy jest w stanie prawdziwie pokochać swoje dziecko.

Moja opinia:

Książka prawdziwa, życiowa, bez zbędnego słodzenia. Autorka bardzo wyraźnie nakreśliła postać Peige, dziewczynę walczącą ze swoją przeszłością, z dzieciństwem spędzonym bez matki.
Dla każdego dziecka matka jest przecież najważniejsza. To ona wprowadza dziecko w świat, pokazuje mu, co jest dobre a co złe. Uczy miłości. Peige obwinia się o zaistniały stan rzeczy i nie potrafi zrozumieć, dlaczego matka ją opuściła. Bardzo emocjonująca walka, jaką Peige musi stoczyć z przeszłością i ze sobą samą sprawia, że nie jednemu z nas łezka się w oku zakręci.
Książka napisana prostym językiem, dzięki czemu czyta się ją jednym tchem.

moja ocena:
5/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za każdy komentarz przesyłam promienny uśmiech