Strona główna

sobota, 21 lutego 2015

"SUBLOKATORKA" John Lutz

John Lutz
"Sublokatorka"
Wydawnictwo:  "C&T"
ilość stron: 218

Allie Jones jest samotną mieszkanką Manchatanu. Samotną ponieważ rozstała się ze swoim chłopakiem, który okazał się łajdakiem i wyrzuciła go z mieszkania. Jednak jak powszechnie wiadomo życie w Nowym Jorku nie jest tanie, dlatego też dziewczyna poszukuje współlokatora. Nie wybiera pierwszej lepszej dziewczyny. Allie jest rozsądna i świadoma tego, że w NY żyja różni ludzie, dlatego z każdą chętną osobą przeprowadza wywiad. Hedra Carlson wydaje się być ideałem i Allie bez wachania wybiera właśnie ją na swoją sublokatorkę. Z początku nieśmiała, szara myszka Hedra podziwia Allie w każdej dziedzinie życia. Allie początkowo to uwielbienie dla jej osoby pochlebia jednak z czasem staje się nie do wytrzymania. Hedra z zazdrości zaczyna się ubierać, malować i zachowyać całkiem jak Allie. Za wszelką cenę chce się do niej upodobnić i żyć jej życiem.

Moja opinia:

Książka zdecydowanie za krótka jak na taką fabułę. Porusza ciężki temat jakim jest kradzież tożsamości. Jednak jak już zaczęłam się "wciągać" w życie bohaterów, poznawać ich i wyrabiać własne opinie na ich temat to książka nieoczekiwanie się skończyła.
Czy chcielibyście chociarz przez jeden dzień poczuć się całkowicie bezkarnie? Przecież nie jesteście tym za kogo się podajecie, zatem możecie robić wszystko! Brzmi niebezpiecznie - prawda?
Historia opisana tu, jest bardzo nieprawdopodobna ale wierzę, że mogła się wydarzyć, tym bardziej w takim mieście jak Nowy Jork. Tam chyba wszystko jest możliwe.
Każdy u swoich przyjaciół, znajomych, rodziny podpatruje kosmetyki, ciuchy, umeblowanie mieszkania - inspiruje się tym. Kiedy jednak przybiera to znamiona obsesji - zaczyna być niebezpiecznie. 
Polecam na jeden nudny wieczór niewymagającym.

moja ocena:
4/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za każdy komentarz przesyłam promienny uśmiech