Strona główna

wtorek, 29 listopada 2016

"TAJEMNICZY BRAT" Virginia C. Andrews

Virginia C. Andrews
"Tajemniczy brat"
Wydawnictwo "Prószyński i S-ka"
ilość stron: 384

Starszy człowiek traci wnuka w tragicznym wypadku drogowym. Jest zdruzgotany jego odejściem tym bardziej, że życie nigdy go nie oszczędzało, stracił już żonę, córkę i zięcia a teraz jeszcze ukochany wnuczek.
W tym samym czasie gdy chłopiec umiera do szpitala trafia mały chłopczyk w bardzo złym stanie. Wszystko wskazuje na to, że został przez kogoś porzucony. Mężczyzna nie wiele myśląc postanawia się nim zająć a później go adoptować co nie podoba się jego nastoletniej wnuczce. Clara Sue za wszelką cenę chce się dowiedzieć kim jest rodzina chłopczyka i dlaczego go nie chce. Czy uda jej się rozwikłać zagadkę pochodzenia chłopca?

Moja opinia:

No nareszcie mamy cały obraz sagi o rodzinie Dollangangerów. Książka jest dobra mimo tego, że każdy kto przeczytał całą serię począwszy od "Kwiatów na Poddaszu" doskonale orientuje się w sytuacji kto jest kim i co jest co. Przewidywalność jest minusem, ale kto powiedział, że książki przewidywalne nie są atrakcyjne? Jest to doskonała lektura na jedno a maksymalnie dwa wieczory na rozluźnienie i odcięcie się od rzeczywistości. Kto już raz spotkał się z rodziną Dollangangerów powinien przeczytać tę pozycję choćby po to aby ładnie i schludnie zakończyć z nimi przygodę. Mam szczerze nadzieję, że jest to już ostatnia pozycja z tą rodziną w roli głównej bo już troszkę to zaczyna być irytujące. Za wszelką cenę przedłużanie i tworzenie kolejnych historii mija się z celem. Wiem jednak, że magia pióra autorki jak i jej spadkobiercy jest tak ogromna, że zaraz pobiegnę do księgarni gdy pojawi się coś nowego. No tak - każdy jakąś słabość ma!


moja ocena:
●●●●●
5/10Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za każdy komentarz przesyłam promienny uśmiech