Strona główna

poniedziałek, 28 listopada 2016

"BĘDZIESZ TAM?" Guillaume Musso

Guillaume Musso
"Będziesz tam?"
Wydawnictwo "Albatros"
ilość stron: 320

"Przynajmniej raz każdy zadał sobie to pytanie : gdybym mógł cofnąć czas, co zmieniłbym w swoim życiu?
Gdybyśmy mogli zacząć wszystko od początku, jakie błędy pragnęlibyśmy naprawić ? Jaki ból, jakie wyrzuty sumienia, jaki żal chcielibyśmy wymazać?
czy mielibyśmy dość odwagi, by nadać swojemu życiu nowy sens?
Jeśli tak, to kim byśmy się stali?
Dokąd byśmy poszli?
i z kim?"
 

Elliott Cooper jest wybitnym lekarzem, który niestety sam sobie nie może pomóc. Zmaga się z nieuleczalną chorobą i pomału robi rachunek sumienia. Jego radością i ciągle oczkiem w głowie mimo tego, że dorosła jest jego córka ale nawet ona nie jest w stanie zapełnić pustkę po tragicznie zmarłej Ilene. Elliott ma jedno marzenie - jedno od trzydziestu lat - chce jeszcze raz spotkać Ilene. Jego marzenie choć z pozoru nie do spełnienia ma szanse na realizację. Lekarz pewnego dnia dostaje kilka pigułek, które umożliwiają mu podróż w czasie. Elliott jest sceptycznie nastawiony ale przez zwykłą ciekawość zażywa jedną pigułkę i .... od początku przeżywa młodość. Czy uda mu się uratować ukochaną i nie namieszać zbytnio w swoim dotychczasowym życiu? Nasz bohater powinien pamiętać tylko o jednym: Czas ZAWSZE mija zbyt szybko...

Moja opinia: 

No tego jeszcze nie było. Podróże w czasie? Przecież to bajka! Z takimi myślami zaczęłam lekturę. Czy książka może być ciekawa skoro od początku wiadomo, że nic z tych rzeczy nie może się zdarzyć? Ano może i co ważniejsze JEST! Od początku domyślamy się czym mógł kierować się autor pisząc tę książkę - oczywiście, że filmem i oczywiście, że "Efektem motyla" (swoją drogą bardzo dobry film). Czy zatem jest w stanie nas zaskoczyć - oczywiście, że jest. Mimo tego, że troszkę przewidywalna to gwarantuję, że się od niej nie oderwiecie i przeczytacie ją w weekend, chyba, że jesteście na dłuuugim zwolnieniu lekarskim to zajmie Wam to jeden dzień. Krótki opis bo i książka nie za długa, z resztą co tu pisać ponad to? Musicie przeczytać i przekonać się sami.

moja ocena:
●●●●●●
7/10Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za każdy komentarz przesyłam promienny uśmiech