Strona główna

poniedziałek, 14 września 2015

"JESIEŃ CUDÓW" Jodi Picoult

Jodu Picoult
"Jesień cudów"
Wydawnictwo: "Prószyński i S-ka"
ilość stron: 423

Pora na pierwszą książkę z cyklu WAKACJE 2015 :)

Mariah nie jest wcale szczęśliwą mężatką, przynajmniej od dnia, w którym to przyłapuje męża z inną kobietą we własnym domu i własnej sypialni. Świadkiem zdarzenia jest jej mała córeczka Faith. Faith zaczyna zwierzać się swojej wyimaginowanej przyjaciółce. Mariah początkowo tłumaczy sobie to zachowanie szokiem w jakim niewątpliwie dziewczynka się znajduje po wyprowadzce taty. Jednak rozmowy się nasilają a Faith zaczyna uzdrawiać ludzi ciężko chorych i wręcz umierających. Wkrótce w błyskawicznym tempie roznosi się wieść, że siedmioletniej dziewczynce objawia się sam Bóg, a jakby na potwierdzenie tych rewelacji na dłoniach małej pojawiają się stygmaty. Wbrew swojej woli Mariah wraz z córką stają się centrum zainteresowań mediów a ich dom jest pod czujnym okiem kamer i mikrofonów. Jakby tego wszystkiego było mało, wkrótce Mariah dostaje pismo zawiadamiające ją, że mąż próbuje ją pozbawić praw rodzicielskich.

Moja opinia:

Po przeczytaniu "Drugiego spojrzenia" od razu pobiegłam do biblioteki po kolejne powieści Jodi. Niestety tylko dwie były na półce, które bez wahania wzięłam i zaczęłam czytać jeszcze tego samego dnia. "Jesień cudów" mnie nie rozczarowała. Jest to wspaniała opowieść wbrew pozorom pełna ciepła rodzinnego i matczynej miłości. Nie powiem, że tego się spodziewałam bo tematyka rzeczywiście nie jest codzienna ale nawet z tak trudnym zagadnieniem jak objawienie się Boga autorka poradziła sobie doskonale. Nie wiem jak ale udało się nie zanudzić czytelnika typowo religijną tematyką. Ponad wszystko Jodi ukazuje jak trudne zadanie stawia przed Mariah życie. Rola matki to przecież jedna z najważniejszych o ile nie najważniejsza rola jaką kobieta odgrywa w swoim życiu.
Autorka ponownie sięga po kontrowersyjny temat jakim niewątpliwie jest rozprawa sądowa, w trakcie której obca osoba ma zdecydować czy dziecko zostanie z matką czy z ojcem? Publiczne pranie brudów, obrzucanie się wzajemnie błotem a wszystko po to aby udowodnić kto bardziej kocha, z kim dziecku będzie lepiej.
Książka jest naprawdę rewelacyjna i godna polecenia, nie muszę chyba wspominać, że przeczytałam błyskawicznie?
Na koniec jeszcze dodam, że książka zmusza nas do przemyślenia paru ważnych kwestii: czym jest małżeństwo, na czym powinno się opierać, czym jest wierność małżeńska, uczciwość i słowa przysięgi, którą składamy...że Cię nie opuszczę aż do śmierci - co one tak naprawdę oznaczają?
Jodi po raz kolejny udowodniła, że jest WIELKA!

cytaty:

"Nie musimy akceptować cudzych przekonań...
ale musimy akceptować prawo innych do ich posiadania."

"Można w coś naprawdę mocno wierzyć - mówi Faith - a mimo to się mylić." 

"Jeśli dostatecznie długo ukrywasz się za zasłoną blefu i zasad, ludzie zaniechają prób odkrycia, kim w rzeczywistości jesteś."
"Wychowywanie dziecka to praca, która nie ma końca."
 

moja ocena:
9/10

Z najwspanialszą kobietą pod słońcem! Kocham Cię mamuniu :*
wczorajszy spacer z mamą :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za każdy komentarz przesyłam promienny uśmiech