Strona główna

czwartek, 1 grudnia 2016

"KOCHANICE KRÓLA" Philippa Gregory

Philippa Gregory
"Kochanice króla"
Wydawnictwo "Książnica"
ilość stron: 704

Tom II Cyklu Tudorowskiego.

Książka opowiada historię dwóch sióstr Boleyn Anny i Marii rywalizujących między sobą o względy przystojnego króla Henryka VIII.
Jako pierwsza w oko władcy wpadła ledwie czternastoletnia Maria. Ich schadzki nie trwały jednak długo gdyż Maria odkryła, że jest jedynie pionkiem w intrygach jej rodziny a i król szybko znudził się młodszą Boleyówną i niedługo potem oszalał na punkcie Anny.
Anna od początku wiedziała czego chce i nie zawaha się w niczym by to uzyskać. Maria odtąd miała jej pomagać omamić króla a wszystko po to by spełnić rodziny i siostry wygórowane ambicje.

Moja opinia:

Wspaniale napisana książka wprowadzająca nas w świat Henryka VIII, jego dworu i poddanych. Nie sposób się oderwać od opisów barwnego życia, pięknych i kosztownych strojów i biżuterii, zabaw, tańców i bogatych uczt. Autorka oprócz jasnych stron życia na dworze króla opisuje również jego ciemniejsze oblicza jakim bez wątpienia są intrygi, zdrady, spiski i wszechobecna zazdrość i nienawiść.Polecam serdecznie i znowu przyznaję pełne dziesięć punktów!

moja ocena:
●●●●●●●●●●
10/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za każdy komentarz przesyłam promienny uśmiech