Strona główna

wtorek, 8 marca 2016

"POLOWANIE NA WILKA Z WALL STRETT" Jordan Belfort

Jordan Belfort
"Polowanie na Wilka z Wall Street"
Wydawnictwo: "Świat Książki"
ilość stron: 462


Ależ ten czas szybko mija. Dopiero co był Nowy Rok, styczeń a tu ani się człowiek nie obejrzy a już mamy 08 marca! Wiosna tuż, tuż ale na dworze póki co plucha, szaro i ponuro. Nic to! Głowa do góry, uśmiech na twarz i pięknie witam w 2016 roku :)

"Polowanie na Wilka z Wall Street" to kontynuacja głośnej i bardzo kontrowersyjnej  biografii Pana Jordana Belforta czyli tytułowego Wilka.
Wilk wpada tym razem w poważne kłopoty.
Nie pierwszy raz interesują się nim, a dokładniej jego finansami, agenci FBI. Jordan jest jednak przekonany, że i tym razem przechytrzy nie tylko agentów ale i organ sprawiedliwości - niestety nic nie trwa wiecznie. Całe życie Belforta wali się, traci dom, żonę, rodzinę, pieniądze. Teraz musi zrobić wszystko żeby uniknąć więzienia, nie stracić dzieci a co za tym idzie - ugłaskać rozkapryszoną Księżną - czyli swoją byłą żonę. Także styl życia Wilka musi ulec całkowitej przemianie. Nie może już trwonić pieniędzy bo po prostu ich nie ma... Czy zdoła się opamiętać? Czy uniknie więzienia? Jak się potoczą jego dalsze losy?

Moja opinia:
A zapowiadało się tak pięknie...
Muszę powiedzieć, że uwielbiam czytać o pięknych i drogich rzeczach, ubraniach, biżuterii, samochodach, trunkach a wszystko w takich cenach - nieosiągalnych dla zwykłego zjadacza chleba. Niestety nie trwa to długo bo już po kilku stronach okazuje się, że nasz Wilk został schwytany przez FBI i nagle prysła piękna bańka mydlana, w której dotychczas żył nasz bohater.
Rozpoczyna się błędne koło wizyt u prawników, agentów, władz, nieskończona spowiedź i po raz n-ty opowiadanie wszystkiego od początku.
Druga część biografii Wilka z Wall Street jest znacznie dojrzalsza od poprzedniej. Nie znajdziemy już tutaj rozkapryszonego chłopczyka, który dostaje wszystko o czym zamarzy ale spotykamy się z dojrzałym facetem, odpowiedzialnym ojcem dwójki dzieci, którego życie przewróciło się do góry nogami. Jeśli jednak myślicie, że Jordan w związku z tym przeszedł całkowitą przemianę to muszę Was uspokoić. Na stronach książki nie zabraknie jego szalonych pomysłów, niebezpiecznych poczynań, porywistych zauroczeń, pięknych kobiet i wszystkiego tego co Jordana czyni Wilkiem.
Uwaga jednak przy czytaniu - książka bardzo wciąga i nie sposób oderwać się od tej niesamowitej historii.
Styl, humor, lekkość pióra to wszystko zapewni Ci niejedną bezsenną noc i zabierze Cię w podróż do pięknego miasta jakim niewątpliwie jest Nowy Jork.

moja ocena:
●●●
8/10
Niedawno miałyśmy okazję do ponownego spotkania w komplecie. Ale się działo!
Moje najlepsze towarzyszki, do tańca i do różańca!!!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za każdy komentarz przesyłam promienny uśmiech