Strona główna

wtorek, 5 stycznia 2016

"KARUZELA UCZUĆ" Jodi Picoult

Jodi Picoult
"Karuzela uczuć"
Wydawnictwo "Prószyński i S-ka"
ilość stron: 511

Rodziny Harte`ów i Goldów są nierozłączne od osiemnastu lat. Tworzą jedną wielką rodzinę i wszystko robią razem. Dzielą ze sobą nie tylko chwile radosne ale i smutki, ich dzieci Chris i Emily wychowywały się razem i z biegiem lat coraz bardziej się ze sobą zżyli. Więź, która narodziła się u dzieci z czasem przerodziła się w coś poważniejszego.
Pewnej nocy obie rodzina odbierają tragiczny telefon: ich dzieci trafiły do szpitala, Chris z ranną głową a Emily wkrótce zmarła po postrzale w głowę. Samobójstwo, morderstwo czy nieszczęśliwy przypadek - o tym zadecyduje sąd. Przyjaźń łącząca rodziny pryska jak bańka mydlana, czy uda się ją odbudować?

Moja opinia:

Porywająca historia, która nie pozwala o sobie zapomnieć. Czyta się bardzo dobrze ale to zasługa wspaniałego pióra autorki. Nie będę pisała o zakończeniu bo ono jest tutaj najmniej ważne, liczy się cały proces sądowy i to on wciąga nas najbardziej. Głównym bohaterem jest nastoletni chłopak Chris, który traci swoją ukochaną. Młody mężczyzna jest w rozsypce i nie umie pogodzić się ze śmiercią Emily. Każdy z nas kogoś kocha najbardziej na świecie więc trudno nam postawić się w jego sytuacji - jak można żyć, jak można oddychać  nie mając u boku ukochanej osoby?! Jestem pod wrażeniem jak wspaniale autorka oddała towarzyszące całej historii emocje i uczucia.

cytaty:

"Jeśli się kogoś kocha, stawia się jego potrzeby ponad własnymi.
Nieważne jak nieprzekonywujące, jak bardzo popieprzone są te potrzeby,
i nieważne, że zaspakajając te potrzeby, czujesz się tak, jakby Cię rozdzierano na strzępy."

"Jak można kochać kogoś tak bardzo, żeby spełnić wszystko, o co ta osoba poprosi? Nawet gdyby to miało być morderstwo?" 


moja ocena:
●●●
6/10


Nowy rok przywitany z przytupem :) z rodziną najlepiej :)


Gospodyni naszego sylwestrowego wieczoru:)


Mój kochany mąż nie za bardzo lubi zdjęcia, na szczęście mamunia nie odmawia :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za każdy komentarz przesyłam promienny uśmiech