Strona główna

wtorek, 9 czerwca 2015

"KASACJA" Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz
"Kasacja"
Wydawnictwo: "Czwarta Strona"
ilość stron:  496

Po ostatniej serii Pani Andrews potrzebowałam odwyku i czegoś naprawdę dobrego. Odwyk zafundowałam sobie sama a coś naprawdę dobrego dostałam od Pana Remigiusza.

Sprawa wydaje się być oczywista: dwie ofiary zamordowane w brutalny sposób, zamknięte w mieszkaniu należącym do Piotra Langera. Przez 10 dni domniemany zabójca mieszka razem z ciałami nie opuszczając mieszkania, a po 10 dniach serdecznie zaprasza policję do środka jak gdyby nigdy nic. Jednak "wydaje się być oczywistą" a jest oczywista to spora różnica, dlatego nieustraszona prawniczka Joanna Chyłka wraz ze swoim świeżo upieczonym aplikantem Kordianem Oryńskim podejmuje się obrony Piotra. Sprawa ma wiele nieścisłości, które należy jak najszybciej rozwikłać.

Moja opinia:

Książka rewelacyjnie napisana wspaniałym językiem. Mimo tego, że obejmuje dość trudny i specyficzny temat jakim jest prawo to autorowi we wspaniały sposób udało się napisać ją prosto i przejrzyście - tak aby nawet taki laik jak ja - zrozumiał wszystko.
Główni bohaterowi a przede wszystkim Pani Joanna Chyłka bardzo przypadła mi do gustu i polubiłam ją, zapewne dlatego, że jest całkowicie różna ode mnie. Pani Chyłka jest twardą, bezwzględną prawniczką. Razem z Zordonem (Kordianem Oryńskim) tworzą zgrany duet, wprost prawniczy dream team.
Książka od początku trzyma w napięciu i mimo objętości jest stanowczo za krótka. Dowiedziałam się, że Kasacja to "ostatnia deska ratunku sprawiedliwości" i poznałam wiele innych ciekawych terminów i nazwisk. Książka przy okazji, której się uczę musi być super i jest!
Sam autor podobno jest młodszy ode mie! (auć! nie wiedziałam,że są tacy :( ) i w fantastyczny sposób udowadnia, że polskim pisarzom nic nie brakuje i spokojnie mogą stawać w szranki z najlepszymi!
"Kasacja" ląduje na liście TOP a Pan Remigiusz na liście autorów do obowiązkowego przeczytania (tuż za Panem Miłoszewskim moim aktualnym numerem 1).

"- Dobra, skończmy to pierdolenie - zaproponowała wreszcie.
- Jest jednostronne."
- mówiłam, że wspaniały język :)

Chciałabym jeszcze zwrócić Waszą uwagę na przepiękną w swej prostocie dedykację książki. Za to Panie Remigiuszu wielkie brawa.

moja ocena:
muszę skalę zwiększyć ale póki co 6/64 komentarze:

 1. Cieszę się, że książka podobała Ci się równie mocno jak mnie... pozostaje nam czekać, aż zostanie wydana kolejna część :) Kocham Chyłkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyłka rules :) Tak, tak kolejna część - jestem na TAK:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak zachęcasz, że aż mnie korci by zacząć czytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaczynaj, zaczynaj a weekend będzie jeszcze przyjemniejszy :)

   Usuń

Za każdy komentarz przesyłam promienny uśmiech